3 senākie faili (ķēzieraksts*)

14 08 2009

Iespējams, tehnoloģiski orientētajai blogotāju daļai būs interesanti piedalīties ķēžierakstā*, kuru pamanīju šeit– atrast trīs vecākos failus (paša veidotus/modificētus) uz sava datora un pastāstīt kaut ko saistītu ar tiem.

1) ./Faili/Dzivoklis Grivas/SL_DIENA.DOC (1996. gads)

Mans sludinājums Dienā par vēlēšanos īrēt dzīvokli. Ar tā palīdzību tiku pie otrā manā mūžā īrētā dzīvokļa. Bolderājā. 40 minūšu braukšana uz darbu/universitāti ar 3 autobusu. Trešā autobusa galapunkts Bolderājā un jūra, kur vasarā devāmies sauļoties. Iemesls kādēļ meklēju citu dzīvesvietu bija saimniece pirmajā īrētajā dzīvoklī, kas bija Iļģuciemā, Saulgožu ielā. Saimniece bija pilnīgi traka un katru dienu manā prombūtnē ieradās dzīvoklī, kārtoja manas čības un citas lietas, atstāja ledusskapī zīmītes, ko tajā nedrīkst turēt (piem. sīpolus). Man tas uzdzina milzīgu diskomfortu, tāpēc vēlējos pēc iespējas ātrāk tikt prom.

2) ./Faili/LDB.DOC (1996. gads)

Pretenzija (rakstīta 1995. gadā) Latvijas Depozītu Bankai pēc tās bankrota. Kā studentam bez ģimenes, strādājot Lattelecom, naudas bija vairāk nekā spēju notērēt un biju noguldījis to šajā bankā uz 20% gadā. No Ls 1564,93 (deviņdesmit piektajā latam bija pavisam cita vērtība) atpakaļ dabūju tikai Ls 500, ja nemaldos.

3) ./Pictures/iPhoto Library/Originals/1998/1998 Baltic IT&T izstade/dazadi-002.tif (1998. gads)

Baltic IT&T izstādē

Baltic IT&T izstādē

Bilde, kurā esmu ar darba kolēģiem 1998. gada pavasara izstādē Datortehnika. Tās notika Skonto hallē un tur reizi gadā sapulcējās viss IT industrijas zieds. Izstāde nomira dabīgā nāvē pirms vairākiem gadiem.

Ja uz datora ir python un unix, tad atrast vecākos failus var tā:

izveido failu oldest.py ar šādu saturu (punktus kodā pirms “print” aizvietojot ar tukšumiem):
#!/usr/bin/env python
"""Print last-modified times of files beneath '.', oldest first."""
import os, os.path, time
paths = ( os.path.join(b,f) for (b,ds,fs) in os.walk('.') for f in fs )
for mtime, path in sorted( (os.lstat(p).st_mtime, p) for p in paths ):
....print time.strftime("%Y-%m-%d", time.localtime(mtime)), path

un tad palaid no komandrindas ar:
python oldest.py | less

* Ķēžieraksts ir brīnišķīgs memes latviskojums. Mīkstinājuma noņemšana vēl labāk atspoguļo jēdziena būtību vai vismaz visbiežāko pielietojumu (no vārda “ķēzīt”).


Darbības

Informācija

2 responses

14 08 2009
Agris

Laba bilde ar Shafro fonā :D

7 11 2009
w

“Saimniece bija pilnīgi traka un katru dienu manā prombūtnē ieradās dzīvoklī, kārtoja manas čības un citas lietas, atstāja ledusskapī zīmītes, ko tajā nedrīkst turēt (piem. sīpolus).”

ha ha :)
%d bloggers like this: