Netiķete kā obligātais priekšmets jau pamatskolā?

7 11 2008

Šonedēļ īsu ieskatu netiķetē sniedzu Latvijas bibliotēku speciālistu nekonferencē BibCamp-2. Semināra slaidus varat aplūkot zemāk.

Savulaik, kad vēl pasniedzu Rīgas Stradiņa universitātes jaunajiem žurnālistiem un sabiedrisko attiecību studentiem kursu par modernajām komunikāciju tehnoloģijām, labas manieres internetā jeb netiķete (tā atļāvos latviskot anglisko netiquette) bija viena no lekciju tēmām. Daudzus gadus semināru par netiķeti vadīju arī sava (nu jau bijušā) darba kolektīva jaunajiem darbiniekiem.

Prieks redzēt, ka viena no jauno darbinieku semināra klausītājām tagad pati lasa tīkla etiķetes kursu Latvijas Universitātē. Tomēr žēl, ka netiķeti māca tikai datorzinātņu studentiem- saņemot e-pastu, lasot interneta komentārus Delfos, TVNetā un nu jau (diemžēl) arī Dienas vai Dienas Biznesa interneta portālos, gribētos, lai tas būtu obligātais priekšmets ar eksāmena kārtošanu visiem jauniešiem jau vidusskolā. Vai pat pamatskolā. Un varbūt pat ieviest regulāru netiķetes zināšanu pārsertifikāciju (nu gluži kā ārstiem)? ;)


Darbības

Informācija

Viena Atbilde

7 11 2008
Dmitrijs Petrenko

Jurgi! Ta gan taisniba – paslaik saja joma atrodamies taja stadija, kad apsaucam kadu, aziskrienam un paslepjamies aiz koka. Tacu mans ierosinajums ir domat par instrumentiem, ka celt so kulturu (sorry par patetismu). Nu viens veids ir kultivet piemerus, ka dazi cilveki tomer ir soditi… (es gan neticu, ka ar tadu normativu pieeju var talu tikt). Piekritu tev – izglitiba butu labaks cels. Tacu atceros, ka skola un augstskola bija attieksme pret tadiem prieksmetiem, ka, piemeram, etika. Diem zel.
%d bloggers like this: