Vismaz 3 iemesli uzlauzt savu iPhone

14 10 2008

Ko nozīmē atlauzt iPhone? Kā to darīt? Vai man nezudīs garantija? Kāpēc to darīt, ja mazliet pamanoties (noreģistrējoties ar izdomātu dzīves vietu ASV), iespējams piekļūt tiem simtiem aplikāciju, kas atrodas Apple AppStore? Es gan neatbildēšu uz pirmajiem jautājumiem, taču esmu gatavs atbildēt uz pēdējo.

Uz atlauzta iPhone var strādāt aplikācijas, kuras pēc Apple pastāvošajiem noteikumiem, nekad nenokļūs ApStore, jo pārkāpj Apple noteiktos ierobežojumus, ko drīkst un ko nedrīkst darīt iPhone aplikācija. Dažas no šīm (Apple neatbalstītājām) aplikācijām ir īpašas.

1. Piezvani (un ne tikai) ātrāk ar QuickGold

Kaut kādā brīdī ikkatru iPhone lietotāju iedzen izmisumā (pēc kāda laika gan pie tā pierod) Apple izstrādātāju paredzētā secība dažādu darbību veikšanai uz iPhone. Gribi piezvanīt, tātad:

  1. baksti telefona aplikācijas ikonu (dažeiz pēc tam nākas vēl spiest uz Kontaktu ikonas, ja iepriekš esi bijis Recent calls vai Favorites skatā)
  2. spied uz attiecīgo burtu alfabēta rindā ekrāna labajā pusē
  3. ritinot kontaktu sarakstu atrodi attiecīgo adresātu
  4. spied uz adresāta telefona numura

Soļu 2.-3. vietā var spiest uz ekrāna augšmalu (tur, kur atrodas pulkstenis), tad iebakstīt meklēšanas laukā un tad attiecīgo adresātu atrast ar klaviatūru ievadot daļu no tā vārda/uzvārda/nosaukuma.

Uzstādot programmu QuickGold, tā aktivizēsies tad, kad vienu reizi tiks nospiesta Home poga (vēlreiz nospiežot, QuickGold pazudīs). QuickGold uzreiz piedāvās klaviatūru atbilstošā adresāta telefona  numura vai e-pasta adreses atrašanai. Vēl vairāk- QuickGold piedāvās arī rezultātus no web grāmatzīmēm, agrāk apmeklētājām web lapām un pat uz iPhone uzstādītajām aplikācijām. Viens pieskāriens un jau zvani, raksti e-pastu konkrētajam adresātam vai atver interesējošo Web lapu.

Nebrīnīšos, ja kādā no iPhone jaunākajām programmatūras versijām Apple šo ideju būs “aizņēmusies”.

2. Izmanto iPhone kā datora modemu ar PdaNet

Agrāk vai vēlāk pienāk kāds brīdis, kad ar datoru atrodies vietā, kurā nav ne vadu, ne bezvada tīkla, taču ļoti nepieciešams pieslēgties internetam. Protams, iPhone web pārlūks ļauj apskatīt interneta lapas, izmantojot mobilo internetu, taču tas tomēr neglābs situācijā, kad failu (piemēram konta izrakstu no internetbankas) nepieciešams saglabāt vai apstrādāt un pēc tam kādam pārsūtīt.

Ar PdaNet iespējams izveidot bezvadu tīklu starp iPhone un datoru un izmantot iPhone kā modemu.

3. Labāka lokalizācija

Priekš Apple mēs neesam diezko liela nācija. Acīmredzot tāpēc iPhone lokalizācija ir samērā pavirša. Lai no klaviatūras ievadītu burtu ar diakritiskajām zīmēm, ar pirkstu nākas braukt pāri veselai kaudzei citu valodu burtiem un latviešu burts nez kāpēc atrodas tikai pašās beigās. Ātri neparakstīsi. Un tā nav vienīgā lokalizācijas problēma.

Par laimi, ir tāds Andris, kas sarupējis gan pilnvērtīgu iPhone latviešu valodas interfeisu, gan operatoru logo, gan fontu aplikācijai Notes, kurā visi burti (arī tie ar diakritiskajām zīmēm) izskatīsies vienādi (un nesalīdzināmi labāk nekā noklusētais Marker Felt fonts. Pie tam no klaviatūras būs iespējams izvākt burtus ar neadekvātājam citu valodu diakritiskajām zīmēm (LV keyboard clean).

Savukārt, lai atslēgtu autokorekciju (kura nu nekādi nav lokalizēta latviešu valodas gramatikai un vārdnīcai), jāuzstāda Disable Auto-Correction no iClarified repozitorija.

Un vēl

Protams, varētu aprakstīt vēl vismaz tik pat daudz iemeslus (aplikācijas no Cydia), kādēļ vērts uzlauzt savu iPhone, piemēram:

  • Cycorder- video filmēšanai
  • Backgrounder- aplikāciju darbināšanai fona režīmā
  • WinterBoard- telefona izskata pielāgošanai ar simtiem gatavu tēmu
  • Five Icon Dock- iespēja apakšējā aplikāciju pamatrindā ievietot piecas aplikācijas (četru vietā)

Protams, katrs pats atbild par savas rīcības sekām, ja telefona atlaušanas process aiziet greizi. Tomēr, pēc manas pieredzes, tas nav sarežģīts un neatgriezenisks pasākums, ja vien rokas aug no pareizās vietas. Pēc tam ar Cydia palīdzību varēsi piekļūt visām tām labajām un ne tik labajām lietām, ko sniedz iPhone izstrādātāju pagrīdes (Apple neatbalstītā) kustība.


Darbības

Informācija

6 responses

15 10 2008
Raimonds

Pareizrakstības atslēgšana (2.1) nomaini klaviatūru uz latviešu, atslēdz angļu un viss.

16 10 2008
niitro

kur ir Apple dziļā doma, nosakot, ko drīkst un ko nedrīkst darīt ar šo telefonu?

16 10 2008
jk

niitro: Kontrolēt to, ka aplikācijas nesačakarē kopējo sistēmu un tās lietojamību. To var perfekti saprast, kad uzstāda to pašu Installer, kas spēj totāli nokarināt telefonu.

20 10 2008
Piiters

Saki vai Latvijaa to var atlauzt, vai obligaati jaapasuuta no USA? varbut ja zini, vari padot zinju uz bosix23@inbox.lv

Paldies jau ieprieksh!

21 10 2008
jk

Piiters: var atlauzt arī no LMT pirktu telefonu. Kā to darīt, labi aprakstīts raksta pēdējā rindkopā minētajā linkā.

26 10 2008
Paa

LV lokalizācija tiešām ir gļuks! Pirms palaist iPhone tirgošanu LMT varēja vismaz panākt Latvijas iekļaušanu iTunes un paša iPhone lietotajā valstu sarakstā, nevis savā mājas lapā rekomendēt iTunes reģionālā atbalsta apčakarēšanu. Kaunies LMT!
iPhone ir vērts atlauzt, lai varētu tajā ieskapēt Zelta Zivtiņu un parādītu pirkstu LMT.
%d bloggers like this: