Web lapas uz mobilā sūkā?

5 12 2007

Pareizāk sakot, sūkāja. Kamēr neparādījās iPhone.

Ar iPhone 2007. gada novembrī veikti 0,09% no visu web lapu apskatēm. Nieks vien, taču interesanti, ka no Windows CE savietojamām iekārtām veikti tikai 0,06% (kurš atceras, kopš kura gada jau tādas ir pieejamas tirgū?) un no Symbian Series60 savietojamām iekārtām- pavisam nožēlojami 0,01% (Nokia, e?).

Pieļauju, ka dažas korekcijas (lai gan arī 0,03% nav īpaši daudz) par labu Series60 gan varētu radīt mobilā interneta lietotāji, kas to dara, izmantojot Opera Mini– vismaz es uz sava Nokia E60 (kamēr mans iPhone nepacietībā gaida to mirkli, kad varēs to aizvietot pilnībā) mobilo internetu patērēju tieši šādā veidā.

(via WSJ.com)

Šajā kontekstā interesanti atgriezties pie pusotru gadu atpakaļ šeit pat publicētā :

Tālruņu ražotāji, saprotams, cenšas ielauzties iPod lauciņā, taču nevajag aizmirst to, ka arī Apple negrasās savu 83% tirgus daļu mūzikas atskaņotāju tirgū (42 miljoni pārdotu iPod 2006. gada sākumā) atstāt bez inovācijām.

Advertisements

Darbības

Information

6 responses

5 12 2007
Nils

Varu saprast, kādēļ ar telefonu ir ērti fotografēt (vienmēr pie rokas). Saprotu, kādēļ ar telefonu ir ērti klausīties mūziku (tas pats, turklāt arī nenokavēsi zvanu). Ar telefonu var arī blogot un skatīties e-pastus, izmantot Google kartes utjp. Bet kāda mārrutka pēc telefonā jāskatās Web lapas? Cik cilvēkiem tā ir tik neatliekama vajadzība, ka jāmoka acis, lūrot mazajā ekrāniņā?

5 12 2007
jk

Zini, es vakaros tagad Google Reader un jaunumus savos sociālajos tīklos iečekoju no iPhone, neskatoties uz to ka kompis ir pāris soļu attālumā. Un nemaz nav slikti.

5 12 2007
Nils

Tas nekas, pēc pāris gadiem pats pāries :)

5 12 2007
Sm

No kurienes tie dati? Neizskatās īsti patiesi, ja “Unknown” ir 0,01%.

Web serveriem nav iespējas droši pateikt, kādu OS lieto apmeklētājs.

6 12 2007
Agris

iPhone man nav, bet ir IPod Touch. Skatīties lapas tiešām ir ērti, bet rakstīt gan ne pārāk — tāpēc diezgan bieži weba pārlūkošanai, kad kompja nav pie rokas vai to slinkums slēgt iegšā, lietoju Nokia E90. Uz Nokia arī ir vieglāk lasīt lapas, jo bieži teksta lauki ir par platu priekš mazā ekrāna bet Nokias 800pix platais ekrāns jau ļauj lapas skatīt diezgan ērtā veidā.

12 01 2008
Lee

Es pats jau kadu laiku lietoju LG Viewty ar 3 collu skarienjutigo ekranu. Aparatam ir savas prieksrocibas paar iPhone, 1kaart jau cena (350Ls starpiba sledzot ligumu ar operatoru). Lietoju gan kameru, gan mp3 pleijeri, gan erto qwerty touch-screen klaviaturu, tacu webaa seedeet kaut kaa nav parocigi.
%d bloggers like this: