Blogošanas nodarītais posts

25 07 2007

Blogošana ir ļaunums. Fakts. Tas, ka laikmetā, kurā jau tā ir pārpārēm informācijas kāds ražo jaunas informācijas kripatas (pie kam vairumā gadījumu tās pat nav jaunas, bet tikai atsauces uz citām informācijas kripatām) ir vērtējams tikai un vienīgi negatīvi. Pamatojumu? Lūdzu!

Ieskatīsimies statistikā (atcerieties, tā ir nākamā aiz lielajiem meliem). Kad blogos parādās visvairāk ierakstu? Pareizi, darba dienās (ieskatieties kaut vai nekur.lv sadaļā Archivs, kur smuki var redzēt, ka darba dienā ir vidēji 2-3 reizes vairāk ierakstu nekā brīvdienā). Precīzāk sakot- darba dienās darba laikā. Šaubos, ka vairums blogotāju* darba devēju spēj to novērtēt.

Labi, nieks par blogotājiem un to, ka savu oficiālo darbadienu viņi pavada sacerot rakstus saviem blogiem, lai pēc tam samērītos (pievērsiet uzmanību komentāriem) ar citiem blogotājiem. Galu galā blogotāju ir maz, salīdzinot ar Latvijas aktīvo interneta lietotāju skaitu. Nulle, komats štrunts procentu.

Pievērsīsimies daudz lielākai interneta lietotāju daļai- lasītājiem. Kad vidēji statistiskais blogu patērētājs lasa talantīgos blogotāju sacerējumus? Pareizi. Darba laikā. Vismaz pēc manas statistikas tā sanāk. Visvairāk klikšķu, unikālo apmeklētāju un ilgākais lapā pavadītais laiks iekrīt tieši darbadienās. Un, cik pārsteidzoši- darba laikā. Tajā laikā, kad, visticamākais, no šiem cilvēkiem tiek sagaidītas mazliet citas aktivitātes. Tā teikt- vairāk uz rezultātu orientētas aktivitātes.

Kāds (piem. Uldis Zariņš) iebildīs, ka blogotāji veic vērtīgo informācijas filtrēšanas un atlases uzdevumu. Es atbildēšu- nieki, labāk padomāsim par to, ka šādi brīvu Latviju mēs neuzcelsim.

Esi vīrs (sieva)- pārtrauc blogot! Glāb Latvijas ekonomiku!

P.S. Protams, ka arī šis ieraksts ir sacerēts darba laikā (Nu un kas, ka stundu ilgs pusdienu pārtraukums? Varēju taču darīt kaut ko jēdzīgu.)

*blogotājs (visus “o” izrunā kā vārdā “ola”) arī blogeris (arī šeit “o” izrunā kā vārdā “ola”)

Advertisements

Darbības

Informācija

25 responses

25 07 2007
rodzhers

pilnīgas muļķibas
blogi veic lielisku darbu latviskas informācijas veidošanā internetā, kas piedevām ļauj paraudzīties uz lietām savādāk. Ja blogotāju ir maz, kā viņi var kļūt vairāk, ja tiek aicināts šo darbību pārtraukt. sviests.
un nekur.lv bez blogiem ir ļoti daudz kas cits, kas tieši tiek radīts darbdienās (krabji, iauto, zparks utt.)

25 07 2007
mxz

Labs humors :)

25 07 2007
TokRa

Labs risinājums: http://traukiem.lv

25 07 2007
Green

Esi vīrs (sieva)- pārtrauc blogot! Glāb Latvijas ekonomiku! – Ok, tu pirmais xD
Tāpatās ~10% no visiem ierakstiem, kas parādās blogos, ir par BLOGOŠANU un reāli, informācijas filtrēšana notiek blogos gaužām reti – katrs izsaka kādu savu viedokli par nevienam citam neinteresējošu tēmu.
Un kas, ka darba laikā visi blogo? Ja darbā man nogriezīs netu, es vispār 10h sēdēšu totālā bezdarbībā :/

25 07 2007
Fuzzy

Mjā. Neko ne pielikt ne atņemt. Pie velna kodolieročus, badu Āfrikā un tuvojošos naftas krīzi – apturam blogus.

25 07 2007
xlt

labs. pilnībā piekrītu. :)

25 07 2007
mxz

Labi, varbūt es pāpratu nedaudz. Man raksts sākumā likās pilns ar cinisku humoru :)

25 07 2007
sandis

Dalja patiesiibas ir, ja runaajam par satura kvalitaati, tada zijaa man patiik web lapas (vesais labais html) statisks;

25 07 2007
jk

mxz: kas izmainīja Tavu sākotnējo uztveri?

25 07 2007
mxz

Laikam tas, cik saasināti cilvēki reaģēja. Bet varbūt nevienam no tiem nav humora izjūtas. Es nezinu, ko domāt. Tālab pajautāšu – Tu to nopietni visu? :)

25 07 2007
Arturs Mednis

Paldies, es sii iespaidaa jau paarstaaju, un sodien aizveeru blogu, kaa arii aizveeru http://www.jaffa.lv blogu sadalju ciet pa tiiro!

25 07 2007
jk

mxz: cilvēki laikam sajutās aizskarti, tā ir dabiska reakcija. pašironija un paškritika- līdz tam ir jāizaug. par Tavu jautājumu- man šķiet, ka gan problēma, gan cinisks humors, gan provokācija, gan salts aprēķins :)

25 07 2007
mxz

Visā ziņā – veiksmīgi. Kritizēšana vienmēr ģenerē diezgan labu apmekējumu un satiksmi. Skaties vien – pēc pāris dienām Latvijas blogosfēra būs pilna ar atsaucēm uz Tavu rakstu un kritiku par to. Būs man arī šis te kādu dienu jāizmēģina.

25 07 2007
JP

Nez, tas pirmais “o” vardā blogotājs jāizrunā stiepti kā “ola” vai lauzti kā “oga”?

25 07 2007
mosties

par žurnāliem. 11. daļa: glābsim sevi

Jurģis Ķiršakmens sava žurnāla šodienas ierakstā norāda uz fundamentālu problēmu, kas rodas interneta neatbilstošas lietošanas dēļ. «Tas, ka laikmetā, kurā jau tā ir pārpārēm informācijas kāds ražo jaunas informācijas kripatas …

25 07 2007
Raimonds Simanovskis

Puikas mērās ar krāniņiem, geeki ar telefoniem, biezie ar mašīnām, snoweri ar dēļiem, …

Blogeri mērās ar blogu statistikām.

Katram savs :)

25 07 2007
SkaKri

Ne sūda (atvainojos). Ieraksti, manā gadījumā, tiek veikti no darba brīvajā laikā – vai nu rītā, vai vakarā vai naktīs. Maiņu darbs. Un piekrītu raimim – katrs mērās ar to, kas tam ir. Piemēram man ir vemjošs kaķis, un es ar to mēros (citam tik šizīgs nav). Šī ieraksta morāli nesapratu. “Blogošana ir ļaunums” izklausās pēc sprediķa.

26 07 2007
Uldis Zariņš » Par blogeriem un viņu darba devējiem - Nozare.lv

[…] Interneta mediji Vakar Jurģis Ķiršakmens sava blogā, nevar gan īsti saprast cik nopietni, nāca klajā ar uzsaukumu, ka blogošana, pavei, esot kaitīga Latvijas ekonomikai, jo lielākā daļa blogeru takš […]

26 07 2007
vita

Piederu pie darba laika šķērdējiem. Par ko varu vienīgi uzsist sev uz pleca, jo negrasos strādāt par sevi “i za togo parnja” tāpēc, ka ar saviem darba pienākumiem tieku galā veikli. Jo, ja es ierādīšu, ka esmu darbiņu jau paveikusi, man tiks sarūpēts nākamais, un ļoti aši, taču bez papildus atlīdzības. Ja es redzu līdzās virkni citu darboņu, kas muļļājas un ķēpājas, bet saņem tādu pašu aldziņu kā manējā, man nebūt nevairojas darba prieks. Un, visbiežāk, tie ķēpauši ir arī pretīgi intriganti un skauģi. Kāpēc, lai es viņiem palīdzētu saņemt algu. Paldies Dievam nav pie mums komunisms – no katra pēc spējām… Nu gan uzcepos! Aizķērās.

26 07 2007
Sandy

Gribaas noraadiit uz fundamentaalu lietu, kas tad patreiz notiek, proti, web publishing. Patreiz tauta apguust sho publishing, un talaak buus nakamais posms, monetizaacija, un tad jau aizies rapid growth un bus vis ok. Aizies taa lieta.

27 07 2007
Edgars

Es kā reiz pirms pāris dienām domāju rakstīt rakstu mūsu blogam par to, kā draugiem.lv ietekmē Latvijas ekonomiku – tik daudz laika tiek pavadīts teju pilnīgā bezdarbībā no darba laika, tad mēs arī varam runāt, kādēļ ir tik zema darba ražība, it sevišķi biroja cilvēku vidū.
Par blogiem: tur tomēr ir sava veida zināšanu, prasmju uzkrāšana. Draugiem.lv kā sociālā tīkla daļa tomēr ir citādāka. Drīzāk tos vajadzētu aizliegt, bet blogi.. darba laikā tu vari pārslēgties uz kaut ko citu, izlikt domas, kuras ikdienā tev nevajag konkretizēt un tādā veidā nonāc pats pie konkrēta risinājuma, vērtīgām atziņām.
Sēdēt garlaicīgās konferencēs, apmācībās, kuras iznieko darbinieku laiku, lūk tas ir pilnīgs čau.

30 07 2007
virsnieks

Pieņemu, ka raksts pašam autoram krāniņa pastiepšanai domāts. Būtu vismaz kaut ko jēdzīgāku uzrakstījis ;)
Katrā ziņā, nekādu pētījumu vai tiešu pierādījumu tam Tev nav :) un šo postu arī rakstu darba laikā, nu un? skauž? :) ar darbiem tieku galā un kad man brīvs brītiņš, kāpēc, lai es to nedrīkstētu darīt? :)
Aizliedzot blogot ekonomiku nesaglābsi, kura tāpat jau ir līdz pēdējam sad***.
pilnībā piekrītu Vitas viedoklim.

25 08 2007
archaic

Nu nevar taču noliegt blogu nozīmi informācijas izplatīšanā. Jaunrade ir minimāla, bet ja kaut kas svarīgs notiek, tad visbiežāk tas pie mums nonāk caur blogiem un ar katra blogera subjektīvisma pievienoto vērtību.

24 09 2007
Svaigs.lv » Blog Archive » Par blogeriem un viņu darba devējiem

[…] Jurģis Ķiršakmens sava blogā, nevar gan īsti saprast cik nopietni, nāca klajā ar uzsaukumu, ka blogošana, pavei, esot kaitīga Latvijas ekonomikai, jo lielākā daļa blogeru takš […]

24 09 2007
| Par blogeriem un viņu darba devējiem

[…] Jurģis Ķiršakmens sava blogā, nevar gan īsti saprast cik nopietni, nāca klajā ar uzsaukumu, ka blogošana, pavei, esot kaitīga Latvijas ekonomikai, jo lielākā daļa blogeru takš […]
%d bloggers like this: