Kā tikt pie Dienas blogiem RSS formā

8 05 2007

Laikraksta “Diena” interneta projekts ir īpatnējs. Pirmkārt jau ar to, ka pilnīgi neloģiski laikraksta saturs ir izmētāts starp vairākām lapām ar neviendabīgiem un neintuitīviem domēnvārdiem- diena.lv, ldiena.lv, vdiena.lv, tirgusdiena.lv. Otrkārt un galvenokārt ar to, ka uz šajās lapās publicētajām ziņām un blogiem nav iespējams parakstīties RSS formātā. Domāju, ka es neesmu vienīgais, kurš tieši šī iemesla dēļ NAV regulāro laikraksta interneta versijas apmeklētāju skaitā. Bet tās jau ir Dienas problēmas.

Mana problēma ir tā, ka daži no šajās lapās lasāmajiem blogiem man šķiet pietiekami interesanti, lai tomēr pacenstos tos iedabūt savā RSS lasītājā. Un ja kalns nenāk pie Muhameda, tad Muhamedam jāiet pie kalna. Pateicoties kārtējam lieliskajam Web 2.0 servisam Feed43 (lasīt kā feed for free) un pāris vienkāršām darbībām, ir iespējams uzzināt par jaunākajiem ierakstiem interesējošajā blogā no sava RSS lasītāja. Te būs īsa instrukcija ar bildītēm.


Feed43 ielādē norādīto lapu (šajā gadījumā Pētera Viņķeļa bloga ierakstus saturošo Vdienas lapu) lai vieglāk būtu veikt nākamos soļus. Kodējumu “utf8” var arī nenorādīt.

Otrajā solī ir jāatrod mūs interesējošais satura fragments (kuru vēlamies pārvērst RSS ierakstos) lapas HTML kodā un jānorāda Feed43 kā to atrast, norādot tā sākumu un beigas. Viņķeļa bloga ierakstu virsraksti, saites uz pilnajiem rakstiem un pirmās rindkopas, par laimi, ir skaidri izdalītas ar <div class=articles_box”> sākumā un noslēdzošo </div> beigās. To arī norādam sadaļā Global Search Pattern. {%} šajā gadījumā apzīmē to HTML koda daļu, kuru gribam pārvērst RSS avotā.

Feed43 ir gatavs ķeksēt no HTML koda laukā mūs interesējošo informāciju, mums tikai jāpasaka, kā iespējams atrast vismaz- ieraksta nosaukumu, saiti un saturu, izveidojot meklēšanas šablonu ar regulārās izteiksmes palīdzību. Rūpīgi ieskatoties HTML kodā, pamanīsim, ka katrs atseviškais bloga ieraksts sākas ar <li> un beidzas ar </li>, starp <h4> un </h4> atrodas gan bloga ieraksta virsraksts, gan saite uz pilno rakstu, un ka raksta pirmās rindkopas glīti atdalītas ar <p> un </p> un pārējais, taisnību sakot, mums nemaz neinteresē. Tāpēc mūsu regulārā izteiksme, kas ļaus Feed43 sadalīt Ldienas HTML koda kluci mūs interesējošajos gabaliņos, būs šāda:
<li>{*}<h4><a href=”{%}”>{%}</a>{*}<p>{%}</p>{*}</li>

To arī ierakstam sadaļā Item Search Pattern. Šajā izteiksmē ar {*} apzīmē patvaļīgus,mūs neintersējošos HTML koda gabalus, savukārt ar {%} tos, kas mūs interesē. Klikšķinām Extract pogu un skatāmies, kas mums iznācis.


Tagad atliek tikai norādīt iedot mūsu RSS avotam vārdu un norādīt, kurš no laukiem ir kurš vai sakombinēt tos (ja to ir vairāk nekā trīs).


Pēdējais solis ir iedot RSS avotam cilvēcīgu adresi (ar Change file name) un tad atliek to pievienot savam mīļākajam RSS lasītājam.

Konkrēti Pētera Viņķeļa Vdienas blogam tā ir:
http://feed43.com/vdiena-peteris-vinkelis.xml

Gata Kokina blogs L-dienas lapā:
http://feed43.com/ldiena-gatis-kokins.xml

Lietojiet uz veselību. Un padalieties ar citiem, ja paši izveidojat kādu RSS avotu no Dienas interneta projektiem.

Tomēr es gribu izteikt publisku “fui” Dienas interneta projektu stratēģiem un izpildītājiem. Attopieties, ir taču 2007. gads.

Advertisements

Darbības

Informācija

7 responses

8 05 2007
Nils

Labs ieteikums, paldies.
Citas plūsmas vēl neesi šādi pievienojis, piem., Strazdu & Šīnu?

9 05 2007
jk

Nils: nupat pieliku arī Gati Kokinu, skat. augstāk

9 05 2007
FaLcoN

Laiku atpakaļ uzrakstīju priekš sevis gļukainu V&Ldienu versiju http://getalife.lv/rss/vdiena.php http://getalife.lv/rss/ldiena.php
Galvenais, ka pabļauj, ka ir jauns raksts un aizved pie autora.

12 06 2007
Sleja.net

Diena & RSS

Atšķirībā no individuālajiem tīmekļa žurnāliem, no kuriem Latvijā tikai retais ir lasāms, Dienas blogos nereti parādās pa kādai interesantai domai. Tādēļ žēl, ka tos darbina tādas kājminamas tehnoloģijas.
Jurģis Ķiršakmens pi…

12 06 2007
Nils

Ieliku vēl dažus.

26 08 2007
Čoms

Labs, džeki, īpašs paldies FaLcoNam, abi fīdi labi!

31 01 2008
Sleja.com - » Diena & RSS

[…] Ķiršakmens pirms kāda laika norādīja uz iespēju tikt pie Dienas viedokļiem RSS formā. Pats gan noslinkoja, pievienoja tikai divus. […]
%d bloggers like this: