Interesanti par megapikseļiem

1 03 2007

New York Times tehnoloģiju apskatnieks David Pogue veicis interesantu eksperimentu– nodrukājis uz vienāda izmēra (16×24 collas- tas ir aptuveni 40×61 cm) plakātiem vienu to pašu attēlu 5, 8 un 13 megapikseļu izšķirtspējās un Taimskvērā lūdzis garāmgājējiem noteikt, kura bilde cik megapikseļiem atbilst. 95% no aptaujātajiem nespēja konstatēt nekādas atšķirības starp attēliem, no atlikušajiem tikai vienam izdevās noteikt (uzminēt?) pareizi.

Tā kā pērciet vien 10 megapikseļu fotoaparātus, tie noteikti dod lielākas bildes. Un pie reizes neaizmirstiet lielāku disku uz kura glabāt savas lielās un skaistās bildes. Nu, un protams, vēl vienu disku vai matricu kaudzīti rezerves kopijām.


Darbības

Informācija

6 komentāri

1 03 2007
Papuass

Tas viss, protams, ir taisnība, bet tie 10 Mpix dod daudz plašākas iespējas bildi apgraizīt un noslēpt fotogrāfa talanta trūkumu :)

2 03 2007
0nkulis

Nekur nav minēts fotoaparāta modelis.
visa tā lielo megapikseļu fiška ir tajā, ka ir iespējams no lielākas bildes izgriezt daļu un izmantot visādas manipulācijas iespējas. Man pie sienas ir fotogrāfija metrs reiz 60 cm tad uzreiz ir redzams, ka pāris megapikseļi būtu tikai nākuši par labu.
Starp 5 un 10 mpix ir redzama atšķirība sevišķi pie lielākām izdrukām.
Protams, ja ziepei būs kaut 30 megapikseļi attēla kvalitāte vienalga būs dranķīga, jo ko gan var izspiest no tā stikliņa.

2 03 2007
msmarii

Megapikseļiem ir nozīme, ja grib taisīt kvalitatīvus foto, tos pēc tam arī apstrādājot, kā arī, ja ir vēlme taisīt lielus plakātus. Tomēr varbūt pat svarīgāk par megapikseļu skaitu kvalitatīvām bildēm ir pati kameras kvalitāte, optiskais zūms (jo labāks/lielāks šis zūms, jo labākas sanāk pievilktās bildes, ja vien cilvēkam rokas neaug no pakaļas). Var uztaisīt labas bildes ar ziepeni un var uztaisīt sliktas bildes ar pusprofesionālajām un profesionālajām kamerām, ja cilvēkam nav sajēga.

2 03 2007
p3ks

nu te viss jau ir izteikts, turklāt, puisis ar eksperimentu īpaši nerāda savu gudrību – ko viņš īsti mēģināja pateikt, ja tas viss ir zināms?

26 03 2007
Arturs

Man ir 7.1 megapixelju kamera, bet es to turu uzliktu uz 3 megapixeljiem, kas buutiibaa pietiek webam, un vairaak bildes saiet 1 GB kartee pirms bilzu paardziisanas uz kompi. Secinaajums: katram peec vajadziibas un iespeejaam. Plus – neba jau pixelju lielums un daudzums nosaka bildes maaklsiniecisko kvaliaati.

26 03 2007
velns

pilnīgi pareizi, ka nevienmēr vajag lietot maksimālo izšķirtspēju. ikdienā lieto mazāku, sadomā papildēt mākslu, tad lielāka izšķirtspēja noder pie pēcapstrādes.
%d bloggers like this: