Ne vairāk kā 50 vārdu

3 10 2006

Ne vairāk kā piecdesmit vārdu. Ne vairāk kā piecdesmit vārdu vienā populārākajām interneta mājas lapām. Tāds ir plāns tuvākajiem gadiem, konstatē Washington Post.

Šobrīd Google sākumlapā ir 33 vārdi (vietējo valodu sākumlapās to var būt nedaudz vairāk vai mazāk, atkarībā no valodas īpatnībām). Protams, ja esi reģistrēts lietotājs, tu pats vari kontrolēt google.com izskatu, izmantojot personalizēto Google mājaslapu un piestūķēt to ar lērumu visdažādākās informācijas, piemēram- sava Gmail pēdējās vēstules, laika prognozes, ziņas no dažadiem avotiem, sīkspēles utt., to visu grupējot tos pa tabiem. Tomēr tev vienmēr ir iespēja atgriezties pie Classic home ar minimālistisko izskatu un pogu [I’m feeling lucky], kuru izmanto krietni mazāk nekā 1% no lapas apmeklētājiem. Tā tur atrodas ne tikai tādēļ, lai atvieglotu meklēšanu lapas apmeklētājiem, bet arī tādēļ, lai neaizmirstu par Google dzimšanas ideju un misiju- padarīt meklēšanu tik vienkāršu, cik tas vien iespējams.

Interesanti, ka Google servisiem ir jāpārvar ļoti augsta latiņa, lai kandidētu uz iekļūšanu pirmajā lapā- minimums 10 miljoni apmeklējumu dienā. Pie tam pat ļoti populārajam Gmail e-pasta servisam nākas iztikt bez parādīšanās pirmajā lapā, jo tas neatrodas to pakalpojumu vidū, kuri orientēti uz informācijas meklēšanu.

Arī Google konkurenti ir sapratuši, ka lietotājiem nav vajadzīgas daudzās iespējas, no kurām pavelkas tikai profesionāļi- Amazon savā A9 jaunajā versijā ir atmetusi visas saglabāto meklējumu iespējas (kas sākotnēji bija atšķirīgā pozicionējuma pamatā- meklētājs ar “atmiņu”) un ieviesusi gandrīz tikpat minimālistisku izskatu. Microsoft Live meklētāja sākumlapa ir vēl lakoniskākā nekā Google- tikai 26 vārdi, vien Yahoo pat speciāli meklēšanai atvēlētajā lapā bez meklēšanas cenšas iebarot vēl kaut ko.

Bet kad to sapratīs Lursoft?

Advertisements

Darbības

Informācija

2 responses

5 10 2006
JP

Nu šis ir par to pašu, ka mūsdienās cilvēki nespēj piespiest sevi izlasīt tekstu, kas garāks par X vārdiem. Pie tam, X samazinās ar tādu pašu ātrumu, kā palielinās informācijas apjoms visapkārt. Vecais ieradums visu izlasīt un vēlme iedziļināties kļūst par traucēkli – tu vienkārši vairs neesi tajā vilcienā, tāpēc pielāgojies. Labā ziņa – jaunie ieradumi (nelasīt,neidziļināties) attīsta kādas pavisam citas iemaņas. Varētu nosaukt to par, piemēram, ‘vējgrābslību’ – spēja vienā acumirklī iegūt priekšstatu par īsu tekstu, to nemaz nelasot.

26 03 2007
Arturs

Paldies, labs raksts, buus njemt veeraa.
%d bloggers like this: