iTunes 7

12 09 2006

Šodienas “It’s Showtime” pasākumā Stīvs Džobss bija formā un jaunumi gada vidum, neskatoties pat uz nedēļu agrāk izziņotajām pārmaiņām iMac un Mac Mini līnijās, bira kā no pārpilnības raga. Šodien Stīvs izziņoja

  • jaunu, seksīgi mazu 1GB iPod Shuffle,
  • pārstrādātu, vēl plānāku (???) iPod nano (kas neskrāpējas?) un 8GB nano versiju,
  • piektās paaudzes iPod (30 un 80! GB) ar gaišākiem ekrāniem un ilgākām baterijām,
  • filmu lejupielādi un citus mums (Latvijai) neaktuālus jaunumus,
  • iPod spēles (WTF?).

Neizpalika arī “one last thing…”- iTV kastīte ko pieslēgt savam lielajam TV un tad pa gaisu (bezvadu tīklu) no sava Mac straumēt (strīmot) filmas un ne tikai. Cerams, ka uzlaboto FrontRow agrāk vai vēlāk dabūs arī visi Mac īpašnieki. Netipisks gan šķiet paziņojums, ka iTV vēl ir izstrādē- kopš kura laika Apple stāsta par produktiem, kas nav vismaz pasūtāmi, ja ne nopērkami šodien? Un vispār- ko Apple rādīs janvāra Macworldā?

Nu labi, vismaz vienu jaunumu iespējams pataustīt jau šodien. iTunes 7. Mirklis, kamēr pārslogotie Apple serveri man izsniedz .dmg failu, instalācija un aidā. Pirmais, ko pamanu- iTunes ikonā nots nomaina krāsu no zaļās uz zilo.

Pamanāmākās atšķirības ir divi papildus skatījumi- vienā dziesmas sagrupētas pa albumiem ar albuma attēliem priekšā (prognozēju, ka tas kļūs par manu iecienītāko) un otrs, kas izskatās pēc kompaktdisku plauktiņa un glīši ļaujās šķirstīties gan ar peles bumbiņu, gan klaviatūru. Pag, es to kaut kur jau esmu redzējis- tas taču izskatās kā CoverFlow! Tas IR CoverFlow. Kurš tur brēca, ka Apple visas labākās idejas nokopē (atņemot maizīti neatkarīgajiem izstrādātājiem), nevis nopērk?

Latvijā, tāpat kā daudzās citās valstīs, nāksies iztikt bez jaunās iTunes 7 priekšrocības- iespējas automātiski lejupielādēt un piesiet atbilstošajām dziesmām albuma vāciņa attēlu. Ja bez lejupielādējamām dziesmām, filmām un seriāliem es vēl kaut kā spēju iztikt, tad lūk šīs iespējas nepieejamība mani reāli grauž. Ja nebūtu izdomāts Amazon Album Art vidžets, nāktos strādāt tikai ar roku, Google Images un peli. Kā divdesmitajā gadsimtā.

Kādas, nez, ir iespējas Latvijā esot, apgādāties ar “civilizētā valstī” izdotu kredītkarti ar “atbilstošu” norēķinu adresi attiecīgajā valstī? Parex šveices bankas piedāvājums, vai?

P.S. Saldajam ēdienam- iTunes no 0 līdz 7.0

Advertisements

Darbības

Informācija

5 responses

12 09 2006
mxz

Es jūtu, ka sākšu nopietni iespringt, lai iegūtu kādā citā Eiropas valstī (kur pieejams iTMS) reģistrētu un lietojamu kredītkarti. Sākt palikt aktuāli.

13 09 2006
Valerijs

Iespējams, ka Apple iTunes Store akceptē PayPal maksājumus. Varbūt pastāv iespēja, ka savu LV kredītkarti var “piesiet” savam PayPal kontam un noreķināties caur to. PayPal beidzot ir “izņēmis” Latviju no “fraudulento” valstu saraksta. Es pats gan šādu espēju neesmu mēģinājis.

14 09 2006
ab

Paypalaa ir iespeejams maksaat ar LV krediitkarti, vismaz ar Hansabankas VISA pirms paaris dienaam sanaaca.

20 09 2006
x-f

Mēģināju piesaistīt savu PayPal kontu AppleID kontam (kas nepieciešams, lai iežurnalētos iTunes Store), tas izdevās, taču beigās tik un tā pateica, ka norēķinu valsts nav no tām, kurās var iegādāties kaut ko no iTunes. :(

6 02 2009
AD

Hm. Amazon.com un Alibris.com jau kādus 10 gadus ņem pretī Krājbankas Visa Virtuosa. Tiesa, Amazonai ir arī tādu preču un tādu pakalpojumu saraksts, kuri ir pieejami tikai ASV un šķiet arī Kanādā. Nezinu,kā tas ir ar Apple.
%d bloggers like this: