Plosīšanās ap latvija.lv turpinās

10 08 2006

Plosīšanās ap Latvijas “portālu” turpinās- Delfi uzsākto tēmu ar neskaitāmajiem komentāriem šodien turpināja arī “Diena” un “Vakara ziņas”. “Vakara ziņu” informācijas pasniegšanas maniere atbilst vidusmēra Delfu portāla apmeklētāja rakstītajam- kaut ko dzirdējuši esam, tātad gudri.

Nenoliedzami, šobrīd latvija.lv lapa ir gan konceptuāli, gan tehniski nepilnīga (tā ir gan izstrādātāja, gan pasūtītāja problēma), tomēr medijos izskanējusī informācija un interneta portālos paustie viedokļi nepareizi sasaista latvija.lv patreizējo saturu vai izskatu ar kopējām projekta izmaksām. Un tā, savukārt, ir Latvijas žurnālistikas problēma- neiedziļināties. Prasīt komentāru, lai tik pašiem nebūtu jādomā. Un  visvairāk- censties visā saskatīt skandālu.

Intereses pēc paskatījos Latvijas portāla konkursa nolikumu- tajā ir paredzētas divas kārtas projekta realizācijai, un šobrīd internetā apskatāmais ir tikai projekta pirmās kārtas rezultāts- saišu portāls. Konkursa finanšu piedāvājumā bija jāiekļauj arī :

  • otrās kārtas (iedzīvotājiem personalizētās pieejas e-pakalpojumiem) realizācija;
  • nepieciešamās programmatūras licenču izmaksas;
  • šo licenču un paša portāla uzturēšanas izmaksas laikaposmām līdz 2009. gada beigām.

Spriest par kopējo izmaksu pamatotību nav iespējams, nezinot projektā paredzēto darbu apjomu un sarežģītību, kā arī saistības (garantijas, servisa līmenis u.c. nosacījumi), kuras izstrādātājam jāuzņemas līguma izpildes laikā. Man, neskatoties uz saviem industrijā nostrādātajiem gadiem, pat būtu grūti vienas dienas laikā pateikt, vai izmaksas ir pamatotas, jo īpaši, neredzot visu plānoto projekta rezultātu.

Protams, šobrīd pieejamais latvija.lv nav īpaši augstas kvalitātes resurss.

Advertisements

Darbības

Informācija

3 responses

14 08 2006
Mfz

Ažiotāža laba sacelta. Interesanti kā tas viss atrisināsies.

14 08 2006
ko

Un par ko tas viss lieicna?

15 08 2006
Mani 2 santīmi » Jaunie un vecie mediji diskusijā par latvija.lv (+hronoloģija)

[…] 10.08.2006- Mani 2 santīmi: Plosīšanās ap latvija.lv turpinās […]
%d bloggers like this: