Makintošizē savu Windows

1 08 2006

Mac OS X lietotāja interfeiss ir ne tikai pārdomāts no lietojamības viedokļa, bet arī vizuāli pievilcīgs (lai gan pazīstu cilvēkus, kuriem nepatīk Mac OS X tā iemesla dēļ, ka tas nepieļauj tik plašas izskata pielāgošanas iespējas, kā to piedāvā Windows tēmas). Lai kā arī man patiktu Mac OS X lietotāja interfeiss un šajā vidē pieejamās programmas, reālajā dzīvē (darbā un ikdienā) nākas sakarties ar nepieciešamību izmantot Windows.

Ja nu reiz esi kļuvis tik atkarīgs, ka arī savu Windows darba staciju vēlies redzēt Aqua interfeisam līdzīgā izskatā, tīklā iespējams atrast dažus instrumentus šī mērķa sasniegšanai:

  1. Ar FlyakiteOSX vizuālās transformācijas paketi tiksi pie Aqua krāsu paletes un logu interfeisa elementiem (jaunās logu minimizēšanas un maksimizēšanas ikonas gan paliks tajā pat vietā), jauna “makīga” kontrolpaneļa, jaunām populārāko programmu ikonām, ēnainiem logiem, Alt+Q kombinācijas lietojumu aizvēršanai (ērtāka nekā Alt+F4) un doka (Dock) imitācijas.
  2. Colibri ļauj startēt programmas tikai ar klaviatūras palīdzību ([Ctrl+Space]+…). Pavisam mazmazliet līdzīgs tādām programmām kā Quicksilver vai Butler (un daudz lēnāks).
  3. Firefox tēma “Brushed” padarīs to līdzīgāku Safari- pieejams gan Windows, gan Mac OS X Firefox versijai (jā, arī uz Mac OS X Firefox ne pārāk labi izskatās). Savukārt Fission apvienos adreses joslu ar ielādes progresa indikatoru (kā Safari).
  4. Opera pārlūka tēmas Cocoa vai Cocoa Native– tam pašam nolūkam.
  5. Papildus būtu jāuzstāda Google Desktop, lai imitētu Spotlight, kas ir Mac OS X failsistēmas neatņemama sastāvdaļa. Vislabāk to izdarīt vēl pirms FlyakiteOSX uzstādīšanas.

Rēķinies, ka par Windows izķēmošanu nāksies maksāt ar dažām neveiklībām, neērtībām un papildus sekundēm pie datora startēšanas. Savukārt iegūsi pārliecību, ka imitācija vai kopija vienmēr ir sliktāka nekā oriģināls ;))

Advertisements

Darbības

Informācija

One response

5 09 2006
Makintošizē savu Windows- otrā daļa « Mani 2 santīmi

[…] Pirmajā daļā veiktās transformācijas piespieda Windows un Windows vidē darbināmos lietojumus daļēji izskatīties pēc Mac OS X sistēmas un lietojumiem. Vēl varu ieteikt nomainīt Flyakite OSX paketē ietverto lietojumu startētāju RK Launcher pret ObjectDock (arī iekļauts paketē), kurš ļauj arī: […]
%d bloggers like this: