Neaizvietojami Mac lietojumi- Quicksilver

27 07 2006

Ja ir kāds lietojums, kuram nav analoga Windows vidē un kura trūkums padara Windows vēl nepievilcīgāku, tad tas ir Quicksilver.

Pirmajā brīdī Quicksilver ir tikai ērts rīks citu lietojumu startēšanai, izmantojot klaviatūru (tas ir ātrāk nekā to darīt ar peli). Piemēram- [Control+Space] (aktivizējas Quicksilver), [s] (atveras izvēļu saraksts, kur pirmajā vietā ir Safari, jo Quicksilver atceras, ka pēdējoreiz es no visām “s” burtu saturošajām izvēlnēm izvēlējos Safari). [Enter] (Palaižas Safari web pārlūks). Tas viss aizņem mazāk par sekundi, kamēr peles aizbīdīšana līdz attiecīgajai ikonai Dock panelī un klikšķis prasa vismaz divtik daudz. Cilvēkam, kas ar klaviatūru strādā ikdienā, ātri vien Quicksilver kļūst neaizvietojams.

Mirkli vēlāk nāk atklājums, ka Quicksilver iespējams izmantot kā Finder aizvietotāju arī datu failu atrašanai. [Command+Space] (aktivizējas Quicksilver), [mo] (atveras izvēļu saraksts, kur pirmajā vietā ir mans folderis Movies). [bultiņa pa labi] un es jau varu izvēlēties, kuru filmu skatīšos šovakar, [Enter] un gatavs. Varu aizmirst par peli un klikšķiem.

Izrādās, iespējams startēt aplikācijas ar parametriem, ja vien instalēts atbilstošās aplikācijas spraudnis (plugin). [Command+Space], [b] (atveras izvēļu saraksts, kur pirmajā vietā ir Browse Artists), [bultiņa pa labi] (atveras visu iTunes bibliotēkā esošo izpildītāju saraksts), [z] (nopozicionējas uz Zemfira, jo Quicksilver atceras ka uz šī burta jau agrāk izvēlējos klausīties šo mākslinieci), [Enter] (Atveras iTunes un sāk spēlēt no playlista ar nosaukumu Quicksilver, kurā jau saliktas visas Zemfiras dziemas).

Ko vēl spēj Quicksilver? Piemēram- atrast failu, to saarhivēt, tad ļaut izvēlēties, kam saarhivēto rezultātu nosūtīt, beigās atverot Mail.app ar jau aizpildītu adresāta lauku un klātpieliktu attachment. Atliek tikai saprast un pierast.

Vēl viena lieliska Quicksilver iespēja ļauj definēt un izmantot karstos taustiņus (hotkey), piesaistot tiem atbilstošās darbības (triger). Savam Mac esmu sev salicis šādas kombinācijas [Ctrl+Alt+bultiņa pa labi] (nākamā dziesma), [Ctrl+Alt+bultiņa uz augšu] (parādīt šobrīd skanošās dziesmas nosaukumu, izpildītāju, albuma nosaukumu un reitingu), [Ctrl+Alt+1 vai 2 vai 3 vai 4 vai 5] (iedot šobrīd skanošajai dziesmai reitingu). Visas šīs kombinācijas strādās arī tad, kad iTunes darbosies fonā un šīs kombinācijas nepārslēgs mani prom no šobrīd izmantotā lietojuma.

Labu ieskatu tajā, kā darbojas Quicksilver, sniedz šis MacBreak video, kurā Quicksilver iespējas demonstrē Merlins Manns, kura lapā Quicksilver kategorijā atrodams gana daudz vērtīgas informācijas. Tiem, kas vēlas saprast kā darbojas Quicksilver un kā ar to darboties, var noderēt Quicksilver rokasgrāmata.

Advertisements

Darbības

Informācija

2 responses

29 07 2006
Mfz

Skan vilinosi! Pilnigi vai nu prasas patestet dzive.

1 08 2006
mxz

Esmu divas reizes mēģinājis saprast un sākt lietot Quicksilver, taču abas reizes kautkas man nav izdevies. Varbūt pagaidām vairāk patīk darboties ar fantastisko MacBook Pro touchpad.

15 11 2006
Makintošizē savu Windows « Mani 2 santīmi

[…] Colibri ļauj startēt programmas tikai ar klaviatūras palīdzību ([Ctrl+Space]+…). Pavisam mazmazliet līdzīgs tādām programmām kā Quicksilver vai Butler (un daudz lēnāks). […]
%d bloggers like this: