Publiskie iepirkumi un RSS

18 07 2006

Kas kopīgs publiskajiem iepirkumiem un RSS? Nekas? Pareizi, nekas. Vismaz šobrīd.

Saskaņā ar jauno iepirkuma likumu, internetu paredzēts ļoti aktīvi izmantot valsts un pašvaldības iepirkumu organizācijā, faktiski organizācijas interneta mājaslapa (vai vietējais laikraksts, ja organizācijai mājaslapas nav) ir vienīgā vieta (saskaņā ar likuma 8. panta 9. daļu), kur uzzināt par gaidāmajiem iepirkumiem un noslēgtajiem iepirkuma līgumiem, ja paredzamā līgumcena ir mazāka par 10 000 Ls (skaitliski lielākā daļa visu iepirkumu). Tikai vai ar to pietiek?

Internets- tas ir labi (galu galā arī Eiropa prasīja), tikai grūti iedomāties kādā veidā parastais uzņēmējs uzzinās par visiem šāda veidā publicētajiem gaidāmajiem iepirkumiem. Pats katru dienu izsērfos visas valsts aģentūru, iestāžu, ministriju, pašvaldību, pašvaldības uzņēmumu weblapas, lūkojot atrast tajās lapu “Konkursi” (iesaku pamēģinināt sameklēt šādu lapu sev zināmajās valsts/pašvaldību iestādēs)? Algos speciālu cilvēku? Daudz laimes. “Atklātība” un “piegādātāju brīva konkurence” uz papīra.

Jau kopš 2000. gada internetā izmanto RSS, kas šodien ir kļuvis par standartu, kā, izmantojot internetu, padot ieinteresētajai auditorijai ziņu par jaunumiem vai izmaiņām. Kādēļ nepieprasīt RSS izmantošanu iepirkumu ziņu publicēšanai? Tehnoloģiski to realizēt nav īpaši sarežģīti, taču ieguvums ir fantastisks. Iedomāsimies…

Tā vietā, lai sērfotu pa iestāžu mājaslapām, uzņēmējs atver Web pārlūku, savu mīļāko RSS lasītāju vai kādu no daudzskaitlīgajiem RSS agregatoriem internetā un ērtā un pārskatāmā veidā vienuviet redz visus jaunos izsludinātos konkursus un rezultātu paziņojumus no daudzajām iestādēm. Un varbūt pat no Iepirkumu uzraudzibas biroja (kad tas šo iespēju realizēs savā mājas lapā). Utopija?

Advertisements

Darbības

Informācija

One response

18 07 2006
Kristaps Kaupe

Publisko iepirkumu RSS

Jurģis Ķiršakmens ierosina, ka publisko iepirkumu sarakstam vajadzētu RSS atbalstu. Jāsaka, ka arī es par to biju iedomājis un vienu brīdi pat bija doma pašam rakstīt skriptu, kas ļautu sekot izsludinātajiem konkursiem ar ziņu agregat…
%d bloggers like this: