iPod Latvijā- par vēlu?

12 07 2006

Mārtiņš uzskata, ka Latvijā iPod ērā beigsies tā īsti nesākusies, kā iemeslu minot konkurenci, ko mūzikas atskaņotājiem rada aizvien medijorientētākie mobilie tālruņi.

Man gan šķiet, ka galvenie iemesli, kādēļ Latvijā nav un nebūs plaši izplatīts iPod ir mazliet citi:

  • Izplatītāji pārāk vēlu sāka to izplatīt un nekad to nav mārketējuši- parastais patērētājs tikai tagad iPodu var pataustīt (un user expierence ir lielākais tā pluss un pārdošanas faktors) pavisam dažos Rīgas veikalos. Ja salīdzina tikai cenas un tehniskos parametrus, iPod taču nav nekāds čempions, lērums citu ražotāju atskaņotāju ir lētāki un daži pat ar labākiem tehniskajiem parametriem;
  • Šajā reģionā mūzika nekad nav tikusi pirkta- lielā mērā iPod pasaulē ir populārs tieši pateicoties savienībai “iPod+iTunes interneta mūzikas veikals” (kurš nav un diez vai būs kādreiz LV pieejams).

Protams, šobrīd, kad katrs sevi cienošs mobilais tālrunis var atskaņot mp3 failus, motivēt sevi atsevišķa mūzikas atskaņotāja iegādei kļūst vēl grūtāk (un neesam jau tik pārtikusi sabiedrība, lai saviem bērniem Ziemassvētkos dāvinātu iPod, kā to dara rietumpasaule).

Un tomēr, neskatoties uz visu augstākminēto, ir virkne iemeslu, kādēļ es netaisos šķirties no sava iPoda (drīzāk gan plānoju nopirkt vēl vienu):

  • Mobilie tālruņi joprojām strādā(s) vienuzdevuma režīmā, kas nozīmē, ka es nevaru vienlaikus rakstīt sms, sērfot webu un klausīties (navigēt) mūziku. Pārmērīgā funkcionalitāte pieprasa aizvien vairāk pogu un lietošanas ērtums (ease-of-use) kļūst par nopietnu problēmu;
  • Skaņas kvalitāte (atšķirību var pamanīt tikai salīdzinot)- bet ne visiem tas, protams, ir svarīgi;
  • Katram skolniekam mūsdienās ir mobilais, taču ne katram ir iPods. Coolness faktors, piederība deviantgrupai (ok, neliels pārspīlējums) arī ir pietiekami stimulējošs faktors;
  • Papildus tam, kopš gada sākuma, esmu kļuvis par laimīgo Mac īpašnieku un iPod+Mac/iTunes savienība ir patiešām nevainojama.

Mana mūzikas kolekcija aizņem ap 14 GB, un man pieder iPod Nano (2 GB). Visbiežāk iPod izmantoju pastaigās un sportiskajās aktivitātēs, kā arī automašīnā ar klātpievienotu (Ls 30 vērtu) personālo FM raidītāju. 30 vai 60 GB piektās paaudzes iPod nav tik smalks un viegls kā Nano, taču uz tā es varētu skatīties video, turēt gan visu savu mūzikas kolekciju, gan pārējos man svarīgos failus (foto, dokumentus u.c.) un tad iPod man kalpotu arī kā datu rezerves kopiju turēšanas vieta.

Tālruņu ražotāji, saprotams, cenšas ielauzties iPod lauciņā, taču nevajag aizmirst to, ka arī Apple negrasās savu 83% tirgus daļu mūzikas atskaņotāju tirgū (42 miljoni pārdotu iPod 2006. gada sākumā) atstāt bez inovācijām.


Darbības

Information

6 responses

20 07 2006
[iCE2]

Tā jau laikam ir.
Sen jau briestu digitālā pārnēsājamā mūzikas atskaņotāja iegādei – MP3 CD pleijeris jau sen ir sevi izsmēlis, pie tam viņu pat jau nepatīkami līdzi staipīt.

iPod, protams, it kā ārpus konkurences, taču ar Nano man būtu krietni par maz (somiņā vienmēr bija vismaz 5 700mb cd ar mp3 – nu es nezinu, kad man ko sagribēsies paklausīties :), taču tie 20-30 Gb pirmkārt jau dārgi, otrkārt – nu ja, arī man gribētos vienu gadžetu, nevis piecus staipīt līdzi, un tā lai ir gan mp3, gan telefons, gan vēl fotoaparāts arī.

Ehh, baigā dilemma :)

20 07 2006
Jurģis Ķiršakmens

iCE2: 5X700=3500, tad jau Tev ar 4 GB iPod nano vajadzētu pietikt.

Patreizējā problēma ir multifunkcionālajām iekārtām ir tāda, ka rezultātā tu dabū vai nu sūdīgu mp3+sūdīgu fotoaparātu+sūdīgu telefonu vai arī lielizmēra gadžetu, kuru grūti noturēt rokā, kura baterijas nonīkst pēc 3 stundu darbošanās un kas apveltīts ar vēl 17 reti vai nekad izmantojamām iespējām.

28 07 2006
voip latvia

1. mazie daiktiņi ir neadekvāti dārgi. jāgaida, līdz cenas līdzsvarosies ar kalkulatoru cenām.
2. trokšņainās pilsētas ielās neko patiešām labu klausīties nav vērts, var tikai uzlikt troksni (popsu), kas “anihilē” apkārtējo troksni.

17 11 2006
Ali

Hello,
What do I have to do, to make an audiobook file appear on the audiobook folder on my iPod?
I didn't get it how does it work.
Is there a special extension for audiobooks, because I've tried to convert to ACC (tutorial on this forum) but it didn't work.
Please, help me.
Thanks

18 11 2006
Tate

Hi everyone.
What's a good alternative to the IPOD?
I'm wondering if any of you can recommend a good MP3 player that is comparable to the IPod but WITHOUT they hype and price tabe to go with it.
I was at the apple store a few days ago, and really liked the new 40GB or 80GB IPods that also show video, but was wondering if I could get the same kind of funcationality without that heftly price tag.

5 12 2007
Web lapas uz mobilā sūkā? « Mani 2 santīmi

[…] kontekstā interesanti atgriezties pie pusotru gadu atpakaļ šeit pat publicētā : Tālruņu ražotāji, saprotams, cenšas ielauzties iPod lauciņā, taču nevajag aizmirst to, […]
%d bloggers like this: