Cik e-pasta adrešu tev ir?

5 07 2006

Un cik tad vajag?

Mani pārsteidz cilvēki, kuriem ir tikai viena e-pasta adrese, tāpat kā tie, kuri paši nezin, cik e-pasta adrešu viņiem ir vai bija. Manuprāt, efektīvam e-pastam ir nepieciešamas tieši trīs.

Pirmkārt- darba jeb biznesa e-pasts. To parasti nodrošina darbavieta (un tas nozīmē, ka tā mainīsies katru reizi, kad mainīsi darbu), tā tiks drukāta uz vizītkartes un loģiski, ka darba devējs sagaida, ka tā tiks izmantota darba vajadzībām. Šī adrese, izmantojot to sarakstē, cilvēku uztverē būs saistīta ar uzņēmuma vai organizācijas nosaukumu. Nav izslēgts, ka darba devējs uzkrāj, arhivē, analizē un caurskata šo korespondenci.

Darba adrese privāto lietu kārtošanai nav īpaši piemērota- tu jūties nekomfortabli, ka darba devējs (vismaz teorētiski) var izlasīt par taviem jaunā darba meklējumiem (vai tavu viedokli par priekšnieku), savukārt darba devējs nemaz nepriecājas par tavu 250 MB lielo, ar interneta jokiem un fotogrāfijām pilno pastkasti, kurai jānodrošina vieta uz serveriem un regulāra rezerves kopēšana.

Tāpēc nepieciešama privātā e-pasta adrese, kuru izmanto, lai komunicētos ar radiem, draugiem un paziņām, kurus tu taču nemaini, nomainot darbavietu. Tā ir normāla un darba devēju respektējoša prakse- savas privātās lietas, arī atrodoties darbā, kārtot ar privāto e-pasta adresi. Paldies konkurencei un internetam, tikt pie savas e-pasta adreses ar pamatīga izmēra pastkasti šobrīd nav problēma. Šī adrese būs vispiemērotākā, lai piedalītos e-pasta vēstuļkopās un interešu forumos un tā var kļūt par stabilāko tavas tīkla personības daļu ;))

Treškārt- sārņiem un anonimitātei. Daudzviet internetā, tev prasa norādīt strādājošu e-pasta adresi, lai piekļūtu saturam, piedalītos loterijā, saņemtu paroli vai ko tamlīdzīgu. Daudzos gadījumos tu nezini, ko ar iegūto e-pasta adresi izdarīs pēc tam- pārdos kādai surogātpasta datubāzei vai izmantos kārtējās produkta akcijas pasta sūtīšanai. Tāpēc ir veselīgi šādu nevēlamu un negaidītu pastu nodalīt no savas darba vai privātās sarakstes, kuru tu izmanto ikdienā.


Darbības

Informācija

7 responses

27 07 2006
Mfz

Piekritu! Ar 3 pilniba pietiek, vismaz es lietoju tikai 3, no xxx uztaisitajiem ;) Un sadalijums pilnigi tads pats, ka mineji, darbam, privatam lietam,sarmainiem…

28 07 2006
voip latvia

labs apskats, bet jāpiebilst, ka normāla, standartiem atbilstoša e-pasta kaste ir ar POP piekļuvi,bet bezmaksas piedāvājumi gandrīz visi ir tikai tīmekļpasta veidā. Citiem vārdiem: Gūglis, msn, Jahs – tie visi ir reklāmas portāli, kuros tiek piedāvāts arī kaut kas e-pastam līdzīgs.

28 07 2006
Jurģis Ķiršakmens

voip: Vismaz Gmail POP pieeju piedāvā bez maksas. Savukārt par desktopa pasta klientiem vs Gmail vēl kādreiz saņemšos uzrakstīt atsevišķu ierakstu. Patreiz privātā pasta vajadzībām esmu pilnībā pārgājis uz Gmail un iztieku tikai ar Ajaxīgi webisko interfeisu.

29 07 2006
Mfz

Diemzel svarigam lietam nakas izmantot inbox.lv pakalpojumus, jo biezi sanak tikt atri un vajag atri nocekot mailu, un arzemju trafiks nav pieejams.

13 03 2007
nesix

kautkaa kliistot pa ineta plashumiem uzgaaju gan tavu (jk) gan raimonda blogus. nu tad mans radaas veelme atstaat kaadu ierakstu sheit.

man kautkaa peedeejaa laikaa ir nepiecieshamas 5as emaila identifikaacijas kuras fiziski sanaak 2-3os meilboxos:
1. privaataa adrese draugiem
2. privaataa adrese tiem kas nav draugi (veesturiski apollo)
3. darba adrese
4. adrese uz/no kuras liek lasiitas mailinglistes (gmail)
5. visaas n-tajaas registraacijaas izmantota un miskastei/spamam atveeleeta (gmail)

nu redzkaa tad tomeer sanaak. :))))

12 03 2008
Tim

Hmz… incanti gan…
..a kā Jūs cienītie raugaties, ja Latvijā ievieš tā saukto “oficiālo” e-adresi katram – tā teikt, deklarētais e-pasts,m?

7 01 2011
ZIRNEKLIS

man piemeram ir 89 aktiivi e-maili,visus izmantoju!!!!
%d bloggers like this: